|| ::.شگفتي هاي رياضي.:: ||
|لگاریتم |دستور هرون|نسبت طلایی |ریاضی در معماری و ... 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان شگفتي هاي رياضي و آدرس math01.LoxBlog.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در كادر زیر بنويس . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


گاليله می گفت:«رياضيات،زبان طبيعت است و برای شناخت طبيعت و آشنايی با قانون های حاکم بر آن،بايد اين زبان،يعنی رياضيات را فرا گرفت.»به جز اين،بايد گفت:رياضيات،در ضمن،زبان زندگی است؛بدون رياضيات،نمی توان زندگی را شناخت و نمی توان بر دشواری های آن غلبه کرد. ولی طبيعت و زندگی،پيچيدگی های بسيار دارند و به سادگی نمی توان آن ها را شناخت.زندگی روز به روز بغرنج تر می شود و ،همراه با آن،برای تحليل و توضيح جنبه های مختلف زندگی (از اقتصاد و صنعت گرفته تا پزشکی و جامعه شناسی و روان شناسی)،به رياضياتی پيچيده تر ، پيش رفته تر و دقيق تر نياز دارد.به همين ترتيب،هر چه در ژرفای قانون مندی های حاکم بر طبيعت بيشتر فرو می رويم،خود را نيازمند به ابزار های تازه ای در رياضيات می بينيم.پيچ ها و مهره های طبيعت،با يک آچار باز نمی شوند و ،گاه،برای درک طبيعت،ناچاريم ابزار تازه و تازه تری بسازيم. رياضيات هرگز کهنه نمی شود،کشف های تازه و ابزار های تازه در رياضيات،به معنای دور ريختن کشف های قبلی و کنار گذاشتن ابزار های پيشين نيست.پيشرفت رياضيات،به معنای نابودی رياضيات کهن و جانشينی انديشه های نو نيست،بلکه به اين معناست که لباس تازه ای بر قامت رياضيات بدوزيم،انديشه های پشين را سوهان بزنيم،نياز های تازه را (چه برای حل دشواری های زندگی و چه برای شناخت بهتر طبيعت)،با دقيق تر کردن ابزار کار خود،يعنی ريا ضيات،برطرف کنيم. رياضيات مثل يک موجود زنده عمل می کند:در حرکت است،خود را تصحيح می کند،در هر جا ابزار ويژه ی آن را به کار می برد و هرگز قانون های اصلی خود را نقض نمی کند.تنها هميشه هشدار می دهد که، از هر دستوری يا فرمولی،در جای خودش استفاده کنيد،وگر نه دچار اشتباه می شويد. ...

 

[ پنج شنبه 25 فروردين 1390برچسب:آشتي با رياضيات,گاليله,رياضيات,زبان طبيعت است,, ] [ 13:3 ] [ حسين ]
صفحه قبل 1 صفحه بعد
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید لطفا بدون نظر خارج نشوید. انتقادات و پيشنهادات خود را از طريق نظر گذاشتن با ما در میان بگذاريد. سربلند و پيروز باشيد.
موضوعات وب
امکانات وب

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)


Alternative content


آمار وبلاگ:

بازدید امروز : 13
بازدید دیروز : 174
بازدید هفته : 13
بازدید ماه : 1246
بازدید کل : 656347
تعداد مطالب : 117
تعداد نظرات : 752
تعداد آنلاین : 1

<-PollName->

<-PollItems->

شگفتي هاي رياضي

تبادل لینک خرید عینک ویفری ساعت مچی کاسیو

تبادل لینک

- تبادل لینک

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر